Select Site Language
International Committee Against Stoning

نامه سجاد فرزند سکينه محمدي آشتياني که در تاريخ ۶ ژوئيه به دست من رسيده است. مينا احدي

Print Email it to a friend

با عرض سلام و خسته نباشید خانم احدی و همکارانتان در خارج از کشور و همچنین سلام میکنم از اینجا به تمام کسانی که در آمریکا و آلمان و سایر کشورها برای محکومان سياسي تلاش میکنند.

من سجاد قادرزاده ٢٢ سالمه که این نامه را برای شما عزیزان مینویسم. ببینید اول میخواهم درمورد مادرم و نحوه متهم شدن اون رو براتون توضیح بدهم. مادرم به اسم سکینه محمدی آشتیانی در شهرستان اسکو دستگیر شد و به اتهام زناي محصنه در دادگاه جزائی اسکو محاکمه شد. در دادگاه جزائی اسکو، مادرم با آقایان ناصر و علی نوجومی ها محاکمه شد که برای هر کدام از آنها نود و نه ضربه شلاق در این شهرستان صادر شد که پس از اون حکم به اجرای احکام فرستاده شده و به هر کدام از متهمان پرونده نود و نه ضربه شلاق صادر شد. اما نمیدونم چه اتفاقی می افتد که پرونده دوباره برای تجدید نظر به شعبه ششم دادگاه کیفری استان آذربایجان شرقی به شهر تبریز فرستاده میشود. در شعبه ششم٬ پنج قاضی دادگاه وارد بررسی پرونده مادرم میشوند که رئیس شعبه ششم آقای ایمانی با دو نفر از همکارانشان با علم خودشان حکم سنگسار مادرم رو صادر میکنند اما دو نفر بعدی حکم برائت مادرم رو صراحتا اعلام میدارند. در این پرونده به گفته آقای مصطفائی ابهامات و شبهه های زیادی وجود دارد. آقای مصطفائی به دو نفر از نفرات صادر کننده رای اشاره کرده بودند که صراحتا اعلام کردند که در پرونده هیچ دلیل و مدرک قانونی برای متهم کردن خانم سکینه محمدی پیدا نشد و قرائن و مدارک موجود نیز دلیل بر علم قاضی نیستند و یک متهم را بخاطر یک جرم تنها یک بار میتوان تحت تعقیب قرار داد. پس از آن پرونده برای دیوان عالی کشور فرستاده شد که متاسفانه دوباره پرونده به تائید دیوان در آمد این خلاصه ای بود که در پرونده اتفاق افتاد اما میخواهم به ابهامات دیگر پرونده اشاره کنم چون ما بیشتر از شش بار به تهران رفتیم و نتوانستیم آقای لاریجانی و یا خامنه ای و یا احمدی نژاد را ملاقات کنیم بیشتر از صد بار هم برای ایشان نامه فرستادیم اما جوابی به دست نیاوردیم پس مجبورم از این طریق با آنها حرف بزنم میخواهم از مسئولان کشور ایران زمین سوالاتی بپرسم که امیدوارم این سوالهای من به گوششان برسد.

اول- آقای لاریجانی چرا به یک متهم بخاطر یک جرم دوبار رای صادر میکنند در حالی که در قانون مجازات اسلامی هم آمده که باید مجرم بخاطر یک جرم تنها یک بار تحت تعقیب قرار بگیرد نه بیشتر؟

دوم: آقای لاریجانی رئیس قوه قضائیه چرا قاضی های کشور ایران به دستورات شما اهمیت نمیدهند؟ آقای شاهرودی طی بخشنامه ای از تمام قضات کشور خواسته بود که حکم سنگسار صادر نشود اما بر خلاف دستور قضات هنوز هم حکم سنگسار را صادر مینمایند. مثلا در همین پرونده ما آقای ایمانی چرا حکم سنگسار مادرم رو صادر کرد در حالی که هیچ مدرک و دلیل اثباتی برای این کار وجود نداشت اگر علم خودش را در این پرونده به نمایش گذاشته باید بگم این علم قاضی از کجا حاضل شده مگر آقای ایمانی وقتی مادرم این جرم را انجام میداد آنجا بود که اینطوری با قاطعیت رای را صادر کرد؟

سوم- آقای مصطفائی با خبرگزاری مهر با یوسفی مدیر کل دادگستری شهرستان اسکو مصاحبه کرد که ایشان اظهار کردند که هیچ حکمی در شهرستان اسکو اجرا نشده در حالی که من شاهد اجرا شدن حکم بودم از رئیس قوه قضائیه سوال دارم چرا قضات مثلا یوسفی حکمی که خودش صادر کرده را انکار میکند؟

این سه سوالی که باید جواب داده شود. اما رئیس قوه قضائیه شمائی که ٢٤ ساعته تو شبکه های تلویزیونی ایران میگوئید باید عدالت برقرار شود و مسئولانی را که در کارشان کوتاهی کنند مجازات خواهم کرد من به عنوان شهروند ایرانی که تا به حال موفق به دیدن شما نشدم میگویم عدالتی در این کشور وجود ندارد عدالت شما همین خطاهای قضات کشور است که شما هیچی به آنها نمیگوئید و من از شما میپرسم آیا عدالت در حق مادرم برقرار شد؟ آیا می توانید به این سه سوال جواب بدهید؟

من از شما میخواهم نامه ای به عنوان عفو مادرم به تبریز بفرستید تا مادرم به زندگی دوباره برگردد و امیدوارم عدالت رو در این پرونده برقرار کنید چون مادرم وضعیت روحی مناسبی ندارد و ٥ سال است که شب و روز بدون مرخصی به خاطر علم قاضی های شما زندانی است.

من گفتنی ها رو گفتم و از مردم دنیا من و مادرم میخواهیم که در این امر به ما کمک کنند و از تلاش هائی که تا به امروز انجام شده کمال تشکر را دارم.

با سپاس فراوان

سجاد قادرزاده

Leave a Reply

PETITION: Demand Sakineh's Freedom
7105 Signed
ACT Now! Object Sakineh's Stoning sentence
18745 Sent


  • Contact
  • About ICAS
  • List of stoning victims
  • About Mina Ahadi


  • @2010 - International Committee Against Stoning (ICAS)

    WP SlimStat